PASLAUGOS

Dantų plombavimas,
estetinis plombavimas

Dantų plombavimas – viena dažniausiai klinikoje Impladenta atliekamų gydomųjų procedūrų. Tai efektyvus ir ilgalaikis danties funkcijos ir estetikos atstatymo būdas. Plombuoti dantį reikia tada, kai jame pasireiškia ėduonis (kariesas), o dėl jo sukeltų pažeidimų atsiranda didesnė ar mažesnė ertmė. Svarbu atminti, kad „skylutė“ dantyje nėra vien tik estetinis defektas, tai gali tapti rimtų odontologinių ligų pradžia. Dantys plombuojami ertmę užpildant plombavimo medžiaga ir taip apsaugant danties nervą nuo komplikacijų.

Dantų plombavimas būna įvairių tipų, atsižvelgiant į tai, kokia medžiaga naudojama, kokio dydžio ir formos defektas turi būti užpildytas, arba kita priežastis lemia būtinybę atlikti plombavimą. Dažniausios priežastys, dėl kurių į mūsų kliniką atvyksta pacientai – pažeistų dantų plombavimas ir estetinis plombavimas.

 

Dantų plombavimas

Dantų plombavimas reikalingas tada, kai dėl karieso / dantų ėduonies dantyje atsiranda kariozinė ertmė. Dažniausia dantų ėduonies atsiradimo priežastis – netinkama burnos higiena. Nesilaikant elementarių burnos priežiūros taisyklių, tarpdančiuose, dantų vagelėse ir šalia dantenų ima kauptis apnašos, kuriose gausu mikroorganizmų ir bakterijų. Šie visi mikroorganizmai ir bakterijos, skaidydami maisto likučius, „tirpdo“ kietuosius danties audinius.

Kariesas yra viena labiausiai paplitusių dantų ligų pasaulyje, kuris laiku negydomas, gali komplikuotis į pulpitą arba periodontitą. Šios ligos pasireiškia tuo, kad suardo giliuosius danties audinius, sukelia pūlinius, uždegimus. Viso to pasekmė – nepagydyto danties šalinimas.

Atliekant dantų plombavimą, gydytojas odontologas išvalo kariozinę danties ertmę, išvalytą vietą užpildydamas plombine medžiaga. Tokiu būdu ir pagydomi pažeisti danties audiniai, ir atstatoma estetinė danties išvaizda.

Daugiau informacijos apie dantų plombavimo procedūrą konsultacijos metu suteiks mūsų klinikos specialistai Kaune, Raseiniuose, Vilkaviškyje.

 

Estetinis dantų plombavimas

Estetinis dantų plombavimas naudojamas tada, kai dantys plombuojami siekiant ne tik atsikratyti ėduonies, bet ir juos pagražinti. Tai metodas, kuriuo koreguojamas dantų išsidėstymas, spalva, forma, atstatomi nuskilę ar nudilę dantys, panaikinami tarp dantų esantys tarpai. Estetinis dantų plombavimas populiarus pasirinkimas, nes suteikia pacientams galimybę išsaugoti danties estetiką, tuo pat metu užkertant kelią tolesniam pažeidimui. Procedūros metu plombinė medžiaga parenkama panaši į natūralią danties spalvą, todėl suteikia estetinį privalumą, lyginant su tradicinėmis amalgaminėmis plombomis.

Svarbu žinoti, kad estetinis plombavimas skirtas nedideliems dantų defektams panaikinti. Siekiant tiesinti dantis ar koreguoti sąkandį, rekomenduojamas ortodontinis gydymas.

Daugiau informacijos apie dantų plombavimo ir estetinio dantų plombavimo paslaugas konsultacijos metu suteiks mūsų klinikos specialistai.

Impladenta – neslėpkite savo šypsenos po kariesu!

MŪSŲ MISIJA


Teikti išskirtinę odontologinę priežiūrą paremtą inovatyviausiais odontologiniais sprendimais