PASLAUGOS

Sedacija
(dalinė anestezija)

Sedacija arba dalinė anestezija yra medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, raminimas naudojant tam tikrus vaistus. Tai saugi ir patikima procedūra, atliekama ir prižiūrima gydytojo anesteziologo. Šis metodas paprastai naudojamas siekiant sumažinti paciento stresą, nerimą ar diskomfortą tam tikrų odontologinių procedūrų metu. Pritaikius sedaciją, procedūros metu pacientas snūduriuoja, jaučiasi ramiai ir gali be vargo išsėdėti odontologo kėdėje ilgesnį laiką. Po procedūros pacientas namo išleidžiamas tik anesteziologui leidus, jei reikia, kartu su lydinčiu asmeniu.

 

Pagrindiniai sedacijos tipai

Yra keli skirtingi sedacijos lygiai:

  • lengva sumažina paciento stresą ir nerimą, paliekant jį sąmoningą ir gebantį atsakyti į paprastus klausimus;
  • vidutinio sunkumo gali sukelti paciento sąmonės miglotumą;
  • gili sedacija gali sukelti sąmonės slopinimą, kurios metu pacientas sunkiai orientuojasi aplinkoje ir negali atsakyti į elementarius klausimus.

Sedacijai dažniausiai naudojami raminamieji vaistai, kurie veikia nervų sistemą ir sukelia raminamąjį poveikį. Tai gali būti benzodiazepinai, barbitūratai arba kiti vaistai, kurie veikia centrinę nervų sistemą.

 

Kokiose odontologijos procedūrose naudojama sedacija

Odontologijoje sedacija gali būti naudojama įvairiais atvejais, atsižvelgiant į kiekvieno paciento individualius poreikius, sveikatos būklę ir procedūros sudėtingumą. Dalinė anestezija klinikoje Impladenta gali būti skiriama šiais atvejais:

  • dantų šalinimui;
  • esant didesnei dantų korekcijai;
  • chirurginėse operacijose;
  • endodontinėse procedūrose;
  • gydant dantis;
  • atliekant burnos higieną;
  • kitų procedūrų metu.

Sedacija naudinga esant dideliam paciento nerimui arba diskomfortui atliekant procedūrą.

 

Kas gali atlikti dalinę anesteziją

Dalinę anesteziją dažniausiai atlieka ir kontroliuoja kvalifikuotas gydytojas anesteziologas, kuris visos procedūros metu stebi paciento būklę ir reguliuoja vaisto dozę pagal reikiamą efektą. Tai itin svarbu užtikrinant paciento saugumą ir optimalią procedūros eigą. Kaip ir bet kuris kitas medicininis gydymas, sedacija gali turėti rizikų ir šalutinio poveikio efektą. Svarbu, kad pacientas ir gydytojas išsamiai aptartų visus galimus privalumus ir trūkumus, įvertintų paciento būklę ir poreikius.

Dalinė anestezija gali būti naudinga ir skiriama pacientams, kurie odontologinių procedūrų metu patiria didelį stresą arba tiems, kurių laukia ilgos ir nemalonios procedūros. Klinikoje Impladenta dalinę anesteziją atlieka tik kvalifikuoti specialistai ir laikomasi visų saugos reikalavimų.

Išsamesnę informaciją apie sedaciją ir kitas mūsų teikiamas paslaugas teiraukitės klinikos specialistų. Galite registruotis konsultacijai savo mieste – Kaune, Raseiniuose, Vilkaviškyje.

Impladenta – nestresuokite dėl procedūrų, palikite savo baimę už mūsų klinikos durų!

MŪSŲ MISIJA


Teikti išskirtinę odontologinę priežiūrą paremtą inovatyviausiais odontologiniais sprendimais