PASLAUGOS

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu atkuriami dantų vainikai arba gaminami dantys ant dantų implantų. Šiuolaikinės technologijos leidžia dantų protezavimui naudoti net kelis būdus, kurie parenkami įvertinus esamą paciento dantų būklę, įpročius, jau taikytus gydymo metodus ir kt.

Dantis protezuoti galima:

  • laminatėmis – plonytėmis porceliano ar presuotos keramikos plokštėmis padengiama priekinė dantų dalis;
  • užklotais / įklotais, kurie sustiprina ir apsaugo silpnąją danties dalį, o sveikąją palieka nepaliestą;
  • vainikėliais atkuriama danties ar dantų eilės forma, spalva ir funkcija;
  • išimamais arba fiksuotais dantų protezais – dirbtinės dantų eilės, sukuriamos pagal paciento burnos formą;
  • protezais ant dantų implantų, kai įsriegtas danties implantas naudojamas kaip pagrindas, ant kurio montuojamas protezas;
  • dantų tiltais – tai dirbtinės dantų eilės, kurios pritvirtinamos prie natūralių dantų arba implantų, kad užpildytų tuščią erdvę, kurią paliko prarasti dantys.

Procedūra ir metodas, kuris bus naudojamas dantų protezavimui, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant paciento burnos ir sveikatos būklę, dantų praradimo mastą ir kt. Svarbu kreiptis į kvalifikuotą odontologą, kuris gali nustatyti tinkamą diagnozę ir rekomenduoti tinkamiausią dantų protezavimo metodą.

Klinikoje Impladenta dirba patyrę specialistai, kurie mielai padės susigrąžinti pilnavertę šypseną.

 

Kaip atliekamas dantų protezavimas

Dantų protezavimas planuojamas kartu su pacientu ir dantų techniku. Specialistui pamatavus būsimą dantų formą, dantų technikas atlieka pavaškavimą laboratorijoje ant modelio. Tada, naudojant laikinas medžiagas, protezavimo maketą galima perkelti pacientui ant dantų ir taip įvertinti būsimos šypsenos parametrus. Patvirtinus maketą, dantys nušlifuojami ir paruošiami atspaudams. Atspaudai siunčiami į dantų technikų laboratoriją nuolatinių restauracijų gamybai. Mūsų klinikoje dantys protezuojami bemetalėmis keramikos restauracijomis (cirkonio oksidas) ir savo spalva, skaidrumu bei forma atkartoja natūralų dantį ir jo funkciją.

 

Kodėl reikalingas dantų protezavimas

Dantų protezavimas reikalingas dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai šios procedūros prireikia pacientams, kurie praradę vieną ar daugiau dantų dėl traumų, ligų, karieso ir kitų aplinkybių. Jei pažeidimai per dideli, kad būtų galima atkurti dantis kitais būdais, protezavimas gali būti vienas iš metodų atstatyti dantų funkciją ir išvaizdą.

Žmonės dantų protezavimą renkasi tiek dėl funkcinių, tiek ir dėl estetinių priežasčių. Jei dantys pažeisti arba prarasti ir tai lemia nepageidaujamą išvaizdą, protezavimas gali pagerinti paciento išvaizdą ir pasitikėjimą savimi.

Jei žmogus susiduria su dantų problemomis, tokiomis kaip stiprus skausmas ar diskomfortas, kurių negalima išspręsti kitais būdais, protezavimas gali būti vienas iš sprendimų siekiant palengvinti šiuos simptomus.

Dantų protezavimas yra kompleksinis procesas, kurio tikslas – atkurti dantų funkciją, išvaizdą ir bendrą būklę. Prieš pradedant dantų protezavimo procedūrą, svarbu pasikonsultuoti su mūsų klinikos odontologu Kaune, Vilkaviškyje ar Raseiniuose, kuris nustatys tinkamiausią gydymo planą.

Impladenta – išdrįskite šypsotis!

MŪSŲ MISIJA


Teikti išskirtinę odontologinę priežiūrą paremtą inovatyviausiais odontologiniais sprendimais